Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. Z tej okazji Uczniowie z Samorządu Szkolnego Gimnazjum nr 2 przygotowali program artystyczny w postaci dedykacji muzycznej.

Prowadzący, w kilku słowach, przypomnieli także historię i znaczenie Komisji Edukacji Narodowej dla polskiej oświaty. Złożyli wszystkim pracownikom podziękowania za codzienny trud i życzenia – satysfakcji z pracy zawodowej i powodzenia w życiu osobistym, dołączając symboliczny kwiatek.
Tego dnia lekcje prowadzili chętni gimnazjaliści, a nauczyciele wcielili się w role uczniów.
Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do nagrodzenia wyróżniających się nauczycieli i pracowników szkoły. Uroczystość wręczenia nagród miała miejsce 11 października 2018 roku w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie.
Nagrody Burmistrza odebrały: p. Iwona Chełchowska i p. Elżbieta Terlik.
Nagrody Dyrektora otrzymali: p. Stanisława Wiśniewska, p. Beata Borowy, p. Ewa Rostkowska, p. Karolina Siejbik, p. Elżbieta Wawrzyńska, p. Joanna Michalska, p. Katarzyna Podolak – Turek, p. Anna Zielińska, p. Katarzyna Bączek, p. Beata Cherkowska, p. Henryk Cherkowski, p. Maria Długołęcka, p. Teresa Ciskowska, p. Maria Tylicka, p. Jadwiga Lis, p. Danuta Dykty.