Miłośnicy filmu spotkali się z Blanką

Uczniowie biorący udział w zajęciach Szkolnego Klubu Filmowego odbyli ostatnią w tym roku szkolnym kinową wycieczkę. W olsztyńskim „Heliosie” obejrzeli japońsko-włosko-filipińską „Blankę”.

Film był jedną z produkcji wyświetlanych w ramach projektu „Kino na temat”. Przed seansem znalazł się czas na ciekawe wprowadzenie w tematykę filmu i rozmowę z młodymi kinomanami. Później gimnazjaliści z zainteresowaniem obejrzeli „Blankę”, czyli historię pewnej dziewczynki z Filipin. Widzowie mogli znaleźć z filmie problemy zarówno uniwersalne, jak i te dotyczące specyfiki niektórych części świata.
W tym semestrze gimnazjaliści z „Dwójki” pojechali wcześniej na „Kształt wody” – zdobywcę czterech tegorocznych Oscarów.