Biuletyn informacji publicznej
menu

Próba przed egzaminem

Od kilkunastu lat kolejni uczniowie naszej szkoły przechodzą próbę przed egzaminem gimnazjalnym. Tegoroczne testy, będące przymiarką do kwietniowego sprawdzianu wiedzy i umiejętności gimnazjalistów, zostały przeprowadzone w dniach 5-7 grudnia.

Uczniowie z najstarszego rocznika najpierw pisali dwuczęściowy test z przedmiotów humanistycznych, nazajutrz przystąpili do egzaminu próbnego z części przyrodniczej i matematyki. Na koniec gimnazjaliści rozwiązywali testy z języków obcych. Przez trzy dni wszyscy mogli sprawdzić swoją wiedzę i jednocześnie oswoić się z zasadami obowiązującymi na egzaminie gimnazjalnym.

W naszej szkole przeprowadzane są także testy kompetencji dla drugoklasistów. Próbie stresu (bo trudno się poważnemu uczniowi w takiej sytuacji nie stresować) poddawani byli oni we wtorek i w środę. W czwartek od testów już odpoczywali.

Zdania uczniów na temat stopnia trudności poszczególnych części próbnego egzaminu były tradycyjnie już podzielone. Jakie będą wyniki, okaże się wkrótce, gdy zawartości wypełnionych przez gimnazjalistów arkuszy przyjrzą się dokładniej nauczyciele.