Biuletyn informacji publicznej
menu

Piękne rysunki, piękna recytacja...

Udział naszych uczennic w kolejnym konkursie zorganizowanym przez stowarzyszenie „Kulturalne Kurpie” ponownie zakończył się sukcesem. Nasze dziewczęta zdobyły aż siedem nagród i wyróżnień.

Głównym bohaterem konkursu „Miejsca serdeczne” był Tadeusz Machnowski, mieszkający w Ostrołęce 80-letni już poeta. To z myślą o nim zorganizowano w Zespole Szkół w Myszyńcu rywalizację w dwóch wersjach: plastycznej i recytatorskiej. W tej pierwszej, polegającej na przekładzie języka poezji na język obrazu, znakomicie spisała się czwórka dziewcząt. Pierwszą nagrodę przyznano Zuzannie Enerlich (II b), drugą: Paulinie Kiżuk (III b) i Zuzannie Romanowskiej (III d), natomiast trzecią – Julii Sadowskiej (II a). Na konkurs wpłynęło ponad 40 prac, z czego jury nagrodziło 11.

W tyle nie pozostawały recytatorki – jedna z nich uczestniczyła w podobnych zmaganiach w Myszyńcu już po raz trzeci. Drugą nagrodę przyznano Weronice Buczek (III a), trzecią – Michalinie Orzoł (III b), wyróżnienie zaś otrzymała Zofia Kopka (III a).

Gratulujemy.


.