Obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości

W czwartek 9 listopada w naszej szkole odbyły się uroczyste apele z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tym razem widownia została zabrana do pociągu dziejów, a podczas podróży gimnazjaliści mogli przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia, daty i postacie związane z utratą niepodległości i dążeniem do tego, by ją odzyskać. W apel u wystąpili uczniowie klas drugich przygotowani przez p. Beatę Borowy, p. Jarosława Kubiaczyka i p. Grzegorza Pietrzyka.

Przedstawicieli naszej szkoły nie zabrakło tradycyjnie podczas powiatowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Poczet sztandarowy uczestniczył 11 listopada w mszy za ojczyznę w kościele Wniebowzięcia NMP oraz ciągu dalszym uroczystości pod pomnikiem Orła Białego.