Biuletyn informacji publicznej
menu

Gimnazjaliści spragnieni wiedzy

Uczniowie naszego gimnazjum nie muszą żyć tylko nauką. Mogą żyć jeszcze… Szkolnym Festiwalem Nauki, który odbył w „Dwójce” w pierwszą sobotę listopada.

„Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony” – te słowa nie są reklamą żadnego ze współczesnych napojów, tylko cytatem z pewnej znanej głównie starszym książki Stefana Żeromskiego.

Szkolna codzienność to dla wielu uczniów nauka wiążąca się przede wszystkim z obowiązkiem i otrzymywaniem ocen – nie zawsze dobrych. W sobotę 4 listopada było inaczej. Nikt nie dostał jedynki, a do dzienników zostaną dla najlepszych wpisane tylko wysokie oceny.

Festiwal rozpoczął się od pomysłowej inscenizacji szkolnej wersji „Małego Księcia”, w której znalazło się miejsce i na dynamikę niektórych scen, i na refleksję nad naszym życiem. Po występie gimnazjalnego koła teatralnego prowadzonego przez panią Marzenę Zalewską uczniowie rozeszli się do klas na nieco inne niż zazwyczaj lekcje matematyki, geografii, biologii, języków: polskiego i obcych. W sobotę oparte one były przede wszystkim na doświadczeniach, pokazach i konkursach.

Nie zapomnieliśmy również o tym, że od kilku tygodni w naszej szkole działa radiowęzeł i można wykorzystywać go do celów naukowych – uczniowie zostali sprawdzeni przez lektorkę ze znajomości omawianych w szkole tekstów literackich.