Witaj szkoło

Wakacje za nami. Znowu zabrzmiał dzwonek i czas wracać do szkoły.

Uczniowie Gimnazjum nr 2 swoją inaugurację mieli w poniedziałek 4 września w hali im. Wagnera. W roku szkolnym 2017/2018 zabraknie u nas pierwszoklasistów – rozpoczęła się już reforma oświaty.
Gimnazjalistów przywitali i do wytrwałego zdobywania wiedzy zachęcali: pani dyrektor Małgorzata Afanasjew oraz przedstawiciel Rady Rodziców pan Arkadiusz Leska.

Początek września kojarzymy w Polsce także z rocznicą wybuchu II wojny światowej. O skutkach tego tragicznego wydarzenia przypomniała zebranym pani Jadwiga Nartonowicz, ucząca w naszym gimnazjum historii. Pamięć ofiar uczciliśmy chwilą ciszy.

Po uroczystym apelu nie mogło zabraknąć spotkań z wychowawcami w klasach. A nazajutrz uczniowie rozpoczęli trwające blisko dziesięć miesięcy spotkania z pozostałymi nauczycielami, czyli lekcje.