Egzamin za nami

Tuż po Świętach Wielkanocnych około 350 tys. uczniów z całej Polski przystąpiło do egzaminu gimnazjalnego. W tej grupie nie mogło zabraknąć trzecioklasistów ze szczycieńskiej „Dwójki”.

W środę 19 kwietnia gimnazjaliści wykazywali się wiedzą i umiejętnościami z historii, wos-u oraz języka polskiego, nazajutrz pisali testy z matematyki i przedmiotów przyrodniczych, na koniec, w piątek 21 kwietnia, czekał ich sprawdzian z języków obcych. Z testami z części: humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej większość uczniów zmagała się w hali im. Wagnera, w ostatnim dniu przeniesiono się do sal lekcyjnych.

Ci, którzy przygotowywali poszczególne części egzaminu, uczniów żadnymi niespodziankami raczej nie zaskoczyli. Przepis na sukces tworzyły zatem tradycyjne składniki: uważne czytanie poleceń, odrobina koncentracji i wytrwałości przy wykonywaniu zadań otwartych oraz oczywiście wiedza i umiejętności wyniesione z nauki w gimnazjum.
Emocje związane z egzaminem powrócą w połowie czerwca – wtedy bowiem poznamy wyniki.