Powiatowy XV Konkurs Recytatorski Utworów ks. Jana Twardowskiego

6 marca 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Rozogach odbył się po raz XV Konkurs Recytatorski Utworów ks. Jana Twardowskiego pod hasłem: „Można odejść na zawsze, by stale być blisko”.

Celem konkursu jest upowszechnianie wśród młodzieży poezji ks. Jana Twardowskiego i doskonalenie wypowiedzi artystycznej. W tym roku udział wzięli recytatorzy ze szkół podstawowych i gimnazjów w Rozogach, Dąbrowach, Świętajnie, Wielbarku i Szczytnie Recytatorzy musieli najpierw przejść próg eliminacji szkolnych, aby zakwalifikować się do finału. Uczestnicy tradycyjnie przygotowali dwa dowolnie wybrane utwory ks. Jana Twardowskiego. Rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych klas IV-VI oraz młodzież gimnazjalna.

Jury w składzie: Cezary Ilczyna – aktor Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Teresa Sielska – nauczyciel języka polskiego, dyrektor Zespołu Szkół w Rozogach w latach 1999-2007, ks. Józef Midura – Proboszcz parafii Rozogi, oceniało dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Wśród zwyciężców znalazły się uczennice naszego gimnazjum:
I miejsce - Weronika Buczek kl. IIf
Wyróżnienie – Zofia Kopka -kl. IIa