Biuletyn informacji publicznej
menu

Spotkanie z poezją w Myszyńcu

Nasi recytatorzy po raz kolejny zaprezentowali swój nieprzeciętny talent

i zajęli czołowe miejsca w konkursie poświęconym poezji Wojciecha Kassa, osoby z powodzeniem łączącej prowadzenie Muzeum K.I. Gałczyńskiego w Praniu z tworzeniem utworów lirycznych.

W Zespole Szkół w Myszyńcu wystąpiło ponad 60 wykonawców – gimnazjalistów z gmin Myszyniec i Rozogi oraz ze Szczytna. Rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach: interpretacjach głosowych polskich oryginałów utworów napisanych przez Wojciecha Kassa i ich tłumaczeń na języki niemiecki oraz angielski. Naszą szkołę reprezentowało siedmioro uczniów. Warto od razu zaznaczyć, że nikomu z gimnazjalistów z „Dwójki” nie przeszkodziła trema i każdy zaprezentował się co najmniej dobrze.
.

.
Wojciechowi Kassowi, gościowi specjalnemu konkursu „Pocałuj światło”, do gustu przypadł szczególnie występ Michaliny Pankiewicz z kl. II b, która wystąpiła z anglojęzycznym wierszem „Don’t hold back with a caress for the dying”. Za swoją interpretację Michalina została nagrodzona pierwszym miejscem. W tej samej kategorii wyróżnienie otrzymał Jakub Kiepas z kl. II f („Mad songe”). Z nagrodą do Szczytna wróciła również Michalina Orzoł z kl. II b, która w kategorii wierszy recytowanych w języku polskim zajęła trzecie miejsce.

Dziewczęta z naszego gimnazjum zainicjowały rozmowę z Wojciechem Kassem na temat jego wierszy i poezji w ogóle. Zamiast zaplanowanych kilku minut trwała ona znacznie, znacznie dłużej.
Konkurs, połączony ze spotkaniem młodzieży z poetą mieszkającym w Praniu, został zorganizowany przez fundację „Kulturalne Kurpie”.
.