Drugoklasiści na kuligu

Uczniowie klasy II f naszego gimnazjum mogli uczestniczyć w najprawdziwszym kuligu zorganizowanym w gospodarstwie agroturystycznym w Wawrochach.

Zimy w ostatnim czasie raczej nie dawały okazji do organizowania atrakcji w postaci kuligów. Tegoroczny styczeń jest odpowiednio śnieżny i mroźny i dzięki temu klasa II f mogła spędzić jeden z dni inaczej niż zwykle.

Pod opieką pań Joanny Bielskiej-Choroszewskiej i Moniki Welenc-Łojewskiej uczniowie udali się do gospodarstwa agroturystycznego w Wawrochach, gdzie uczestniczyli w kuligu, zjedli ciepły posiłek, a dodatkową wartością tego wyjazdu było uczestniczenie w nietypowej lekcji poświęconej mieszkającemu kiedyś w Wawrochach Bogumiłowi Lince. Raczej niewielu uczniów wie, że ten patron jednej ze szczycieńskich ulic to zasłużony mazurski działacz, który walczył o przyłączenie po I wojnie światowej naszego regionu do niepodległej Polski.