Biuletyn informacji publicznej
menu

Podwójne przywitanie roku szkolnego

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy dwa razy – najpierw gimnazjaliści z „Dwójki” spotkali się z dyrekcją i nauczycielami na placu apelowym, nieco później zaś w auli odbyła się inauguracja miejska.

Tuż po odśpiewaniu hymnu państwowego wszystkich przybyłych przywitała pani dyrektor Małgorzata Afanasjew. W gronie gimnazjalistów mamy uczniów sześciu klas pierwszych. Ich wychowawczyniami zostały panie: Julita Kubiaczyk (I a), Joanna Michalska (I b), Agnieszka Kordowska (I c), Elżbieta Wawrzyńska (I d), Karolina Wołczkiewicz-Iwańczyk (I e) i Karolina Siejbik (I f).
W roku szkolnym 2016/2017, według założeń reformy oświaty, po raz ostatni trafiają do gimnazjum osoby, które tuż przed wakacjami ukończyły szkołę podstawową.
Początek roku szkolnego zbiega się z rocznicą wybuchu II wojny światowej. Do chwili refleksji związanej z tamtymi czasami zachęciła swoim wystąpieniem pani Jadwiga Nartonowicz, ucząca w naszej szkole historii. Pamięć ofiar uczciliśmy minutą ciszy.
Podczas inauguracji miejskiej gościliśmy w auli najważniejsze osoby w Szczytnie: władze samorządowe, dyrektorów szkół, przedszkoli oraz innych placówek związanych z oświatą. Swoje słowa do uczniów i nauczycieli skierowała m.in. pani burmistrz Danuta Górska. Zebranym w auli przypomniano o przeprowadzonych niedawno konkursach na dyrektorów niektórych szczycieńskich szkół. Dyrektorem naszego gimnazjum została ponownie pani Małgorzata Afanasjew.