Biuletyn informacji publicznej
menu

Szkolna Kumulacja Aktywności - ćwicz z mistrzem!!!

warszawski finał 20.05.2016 r.

W nagrodę za ciekawy film o szkolnej aktywności fizycznej uczniów w naszym Gimnazjum twórcy tego filmu oraz osoby, które wyróżniły się w reprezentowaniu szkoły w różnych wydarzeniach sportowych zostały zaproszone przez fundację Lotto „Milion Marzeń” do udziału w plenerowej imprezie sportowo-rekreacyjnej na terenie warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Takich wyróżnionych gimnazjów z całej Polski było 20.
W ramach programu po uroczystym rozpoczęciu i przedstawieniu mistrzów sportu – opiekunów poszczególnych ekip Lidia Chojecka (mistrzyni biegów) przeprowadziła krótką, intensywną rozgrzewkę. Naszą opiekunką została Paulina Ligocka-Andrzejewska – snowboardzistka. Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów koszulki, numery startowe z czipem elektronicznym i identyfikatory.
Potem odbyły się biegi przełajowe, w których startowali wszyscy uczestnicy imprezy. Wspaniały sukces odnieśli nasi reprezentanci: Zuzia Rosińska (I miejsce w biegu na 2500m), Kuba Pietrzykowski (II miejsce w biegu na 1500m) i Kamila Wachowska (III miejsce w biegu na 1500m). Pozostali także spisali się wspaniale i ukończyli bieg na miarę swoich możliwości.
Następnie wszystkie ekipy udały się do rozmieszczonych na całym terenie uczelni stacji. Tam czekali na nas mistrzowie, którzy przygotowali konkurencje związane z dyscypliną, którą uprawiają. Uczniowie bardzo angażowali się w poszczególne zadania sportowe i wiedzowe; świetnie się przy tym bawili, bo przede wszystkim o zabawę i czynną rekreację chodziło. W międzyczasie otrzymaliśmy od organizatorów obiad.
Na zakończenie podsumowano rywalizację, nagrodzono zwycięzców biegów, rozdano dyplomy i medale. Jako, że impreza miała charakter rekreacyjny wszyscy otrzymali pamiątkowe medale i na drogę powrotną do domu suchy prowiant.
Do Szczytna wróciliśmy wieczorem trochę zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń.