Pierwszy dzień wiosny

2016-03-22 12:00:00 (ost. akt: 2016-05-14 22:11:44)

Pierwszy Dzień Wiosny (21 marca) był doskonałą okazją do ciekawego i atrakcyjnego spędzenia czasu w naszej szkole.

Podsumowaliśmy nasz udziału w Ogólnopolskim Konkursie „Szkoła wolna od dopalaczy”, którego koordynatorem była Pani Pedagog Ewa Kmieciak . Połączyliśmy wiedzę, teatr i sport aby ukazać wartość życia „na trzeźwo”. Zaproszona polska olimpijka Anna Jesień opowiadała nam o wpływie środków odurzających na zdrowie człowieka i wyniki sportowe.

Koło teatralne przedstawiło spektakl „Romeo i Jula - jak dopalacze mogły zniszczyć miłość” . Powstał on na potrzeby tego dnia. Opiekunka Marzena Zalewska wraz z uczennicami Aleksandrą Rosińską i Julią Kakowską wykorzystały tekst z kanonu klasyki do ukazania współczesnych zagrożeń, wypływających z zażywania dopalaczy. W dowcipny sposób aktorzy zachęcali do wyboru życia i miłości a nie dopalaczy.

Pani Dorota Kotula, propagując zdrowy styl życia na zajęciach z edukacji zdrowotnej, zachęciła uczniów do tańca Belgijki. Podjęliśmy dwie konkurencje: maraton i próbę pobicia międzyszkolnego rekordu tańczących par. Udało nam się pobić rekord! Mieliśmy 42 pary tańczące przez 10 min belgijkę. (Rekord publikowany w Internecie wynosił 39) W maratonie natomiast wzięło udział 37 par.