Biuletyn informacji publicznej
menu

„Książki naszych marzeń" 2015 r.

„Książki naszych marzeń” - konkurs Ministerstwa Edukacji Narodowej

We wrześniu i październiku pracowaliśmy nad realizacją zadań konkursu „Książki naszych marzeń”. Uczniowie klasy IIb przygotowali film na temat „Nasza szkoła powinna dostać wymarzone książki, bo..."

Uczniowie pod opieką pani Anny Dąbkowskiej- nauczycielki języka polskiego i Bożeny Berk – nauczyciela bibliotekarza zebrali również propozycje książek do listy „Książki naszych marzeń”. Na podstawie propozycji uczniów powstała lista 50 najpopularniejszych tytułów.

Oczywiście lista nie wyczerpuje całego katalogu propozycji. Zebraliśmy ponad 150 różnych tytułów. Wybraliśmy te, które najczęściej się powtarzały. Listę i film wysyłaliśmy do Ministerstwa Edukacji Narodowej i będziemy czekali na werdykt komisji konkursowej.

Wyniki konkursu.

Do konkursu zakwalifikowały się aż 1200 szkoły. Zwycięzców wybrała kapituła, na czele której stała Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska. Niestety, nie udało nam się znaleźć w gronie laureatów, ale udowodniliśmy, że potrafimy być kreatywni, mamy poczucie humoru i chcemy czytać ciekawe książki.

Z Ministerstwa Edukacji Narodowej otrzymaliśmy dyplom za uczestnictwo w konkursie.