Biuletyn informacji publicznej
menu

Spotkanie autorskie

W dniu 23 lutego 2016 r. odbyło się spotkanie autorskie z Panią Grażyną Mączkowską autorką książki „Powiedz, że mnie kochasz mamo”, której akcja rozgrywa się w okolicach Szczytna. W kwietniu 2014 roku powieść zdobyła wyróżnienie w konkursie literackim "Moja własna książka".

Pani Grażyna Mączkowska urodziła się w Nowym Mieście Lubawskim, a od kilkunastu lat mieszka koło Szczytna. Żona, mama, babcia, teściowa i przyjaciółka Soni — psiny zabranej ze schroniska. Wieczna marzycielka, zakochana w książkach, poezji i Mazurach. W czasie spotkanie promowała swoją debiutancką powieść „Powiedz, że mnie kochasz mamo”.

W dalszej części opowiadała jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem, jak powstała jej książka. Opowiadała, że kocha czytać, zwłaszcza książki psychologiczne. Pisze również wiersze, a natchnienie przychodzi przy szczególnych wydarzeniach, smutnych bądź radosnych. Autorka jest osobą pełną energii, namawiała do tego aby młodzież nie bała się podejmować odważnych decyzji i żeby spełniała swoje marzenia. W spotkaniu uczestniczyła młodzież klasy Ia i I f.

Na koniec Pani Grażyna dokonała wpisu do Kroniki Biblioteki Szkolnej.