Biuletyn informacji publicznej
menu

V Miejski Euro-Eko Rambit Szkół Podstawowych

2016-05-11 21:40:39 (ost. akt: 2016-05-14 19:06:10)

To już piąty raz z okazji Dnia Europy i Dnia Ziemi Szkolny Klub Europejski, działający przy naszym gimnazjum przygotował Euro- Eko Rambit Szkół Podstawowych.

Tradycyjnie impreza odbyła się 6 maja 2016r w Miejskim Domu Kultury w Szcztynie, a honorowy patronat nad nią objęli: Burmistrz Miasta Szczytno oraz Punkt Informacji Europejskiej EUROPE DIRECT Olsztyn - Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza, który to jest też fundatorem nagród dla rywalizujących ze sobą drużyn.
W tym roku uczestnicy Rambitu „stanęli w szranki” w dziewięciu trudnych konkurencjach. Wszystkie drużyny były świetnie przygotowane, ale jak to jest w konkursach zwycięzca jest tylko jeden. Na to miano zasłużyła Szkoła Podstawowa nr 6. Poszczególne konkurencje były przeplatane pokazami artystycznymi gimnazjalistów. Wszyscy uczestnicy Rambitu świetnie się bawili i udowodnili, że Europa nie ma dla nich tajemnic a z ekologią całkiem dobrze sobie radzą.
Za przygotowanie imprezy odpowiedzialny był zespół nauczycieli z GzOI nr 2 pod kierunkiem pani Jadwigi Nartonowicz w składzie: p. U. Jankowska, p. B. Borowy, p. A. Kot, p. M. Smolińska, p . M.Zalewska, p. D. Kotula.