Biuletyn informacji publicznej
menu

Byliśmy w Warszawie

Starówka

Starówka

Dnia 31 marca 2016 r. wraz z paniami wychowawczyniami Ewą Rostkowską i Marzeną Zalewską oraz Ewą Studniak, wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy.

Była to wycieczka pełna emocji i pozytywnych doświadczeń. W Centrum Nauki Kopernik zaczęliśmy od warsztatów z chemii i fizyki, na których mogliśmy brać udział w eksperymentach, między innymi skonstruowaliśmy lampki LED. Każdy z nas znalazł tu coś ciekawego dla siebie. Mogliśmy nie tylko poznać budowę naszego ludzkiego organizmu, doświadczyć barier związanych z poruszaniem się na wózki inwalidzkim, ale również nauczyć się rysować, słuchać czy poddać się iluzji optycznej. Okazuje się, że nauka może być fascynująca.

Telewizja Polska


Ciekawym doświadczeniem było również zwiedzanie gmachu Telewizji Polskiej. Tu poznaliśmy tajniki fonii i wizji, związanej z nadawaniem programów na żywo. Muzeum telewizyjne uświadomiło nam jak duże były pierwsze urządzenia nadawcze. Poznaliśmy kukiełki Jacka i Agatki, Krasnala Hałabały czy Kulfona - bohaterów programów dla dzieci czasów naszych rodziców i dziadków.

Nie zabrakło również zwiedzania Starówki Warszawskiej. Widzieliśmy Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta i Syrenkę. Tu zaopatrzyliśmy się w pamiątki i zadowoleni wróciliśmy do Szczytna.