Jasełka Bożonarodzeniowe i koncert świąteczny

W okresie przedświątecznym - 21 grudnia 2018 r. w Gimnazjum z OI nr 2 odbyły się jasełka upamiętniające narodziny Jezusa.

Oprócz tradycyjnego przekazu ze śpiewem kolęd i pastorałek, młodzież oraz nauczyciele mogli zobaczyć przedstawienie teatralne, które miało na celu uświadomienie, jak ważna jest rodzina, a także rozmowa z drugim człowiekiem nie tylko w czasie świąt.

Po pierwszej, teatralnej części odbył się koncert świąteczny. Uczniowie naszej szkoły zaśpiewali wybrane utwory o tematyce świątecznej w dwóch językach: angielskim i niemieckim. W przerwach między występami gimnazjaliści mogli wykazać się wiedzą w konkursie, który dotyczył zwyczajów świątecznych na całym świecie. Całą część artystyczną dopełniły piękne stroje i dekoracje.
Niewątpliwie, magia świąt zagościła w sercach publiczności!