„Miasto marzeń uśmiechem budowane”

Tuż przed feriami – 16 stycznia 2019 r. uczniowie gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w zajęciach programu profilaktycznego „Miasto Marzeń Uśmiechem Budowane”.

Zajęcia miały charakter warsztatów, a ich ideą było to, aby młody człowiek poprzez edukacyjną zabawę doświadczył, jak niebezpieczne i nikomu niepotrzebne są używki oraz substancje psychoaktywne.

Uczniowie budowali własne konstrukcje z drewnianych kloców, by na samym końcu powstało miasto. Następnie, wybrani gimnazjaliści w specjalnych ALKOgoglach spacerowali po „mieście”, a młodzież obserwowała, jak niszczycielską siłę mają alkohol i inne używki.

Ciężka praca uczniów została zburzona w ciągu kilku sekund. Warsztaty miały na celu uświadomienie uczestnikom, że skutki spożywania substancji psychoaktywnych dotykają nie tylko daną osobę, lecz także jej rodzinę i społeczeństwo.