Dni Papieskie 2018

W tym roku szkolnym Dni Papieskie nabrały szczególnego znaczenia ze względu na zbieżność kilku rocznic: czterdziestą - wyboru naszego rodaka na papieża Jana Pawła II i setną - odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę.

Nie ma wątpliwości, że ten wielki Polak przyczynił się do ugruntowania naszej narodowej dumy i poczucia wolności, dlatego połączyliśmy te dwie rocznice aby przypomnieć nauczanie naszego rodaka, dotyczące miłości i zadań obywateli względem ojczyzny.

Dla lepszego poznania myśli papieskich wykonaliśmy gazetkę z cytatami z jego przemówień do rodaków na holu szkoły. Szczególną formą odkrywania myśli papieskich było rozwiązywanie krzyżówek z hasłami z nauczania papieskiego. Wiele klas rozwiązało je bezbłędnie.
GRATULUJEMY!