Wiwat Konstytucja

Uczniowie klas drugich zachęcili podczas apelu z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja do refleksji nad naszym patriotyzmem.

Apele dotyczące pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej przygotowywane są w Gimnazjum z OI nr 2 co rok. Tym razem młodzi aktorzy połączyli na szkolnej scenie dwa plany czasowe: współczesny i ten sprzed ponad 200 lat.

Zachęcili jednocześnie, by zastanowić się nad tym, co tak naprawdę jest dla nas ważne i jak podchodzimy do hasła PATRIOTYZM. W role postaci z naszych czasów i tych z końca wieku XVIII wcielili się uczniowie klas II a, II b i II f. Całość przygotowali pani Elżbieta Terlik i pan Jarosław Kubiaczyk.

Poczet sztandarowy naszego gimnazjum tradycyjnie brał udział w miejskich obchodach Święta Konstytucji. Uczestniczył on w kościele WNMP w mszy za Ojczyznę, a następnie w przemarszu ulicami miasta i zakończeniu uroczystości pod pomnikiem Orła Białego.