100 lat Niepodległej

9 listopada 2018 r. uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Szkoły Podstawowej nr 6 wspólnie przygotowali akademię z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Po uroczystym wprowadzeniu sztandarów odśpiewano hymn państwowy. Zaproszeni goście wraz z dyrekcją, nauczycielami oraz uczniami szkół mieli okazję podziwiać występy artystyczne. Występujący z powagą wprowadzili wszystkich w tematykę rozbiorów Polski, powstań oraz I wojny światowej.

W pięknych pieśniach i wierszach podkreślali bohaterskie czyny Polaków. Nie zabrakło wzruszeń, kiedy uczniowie śpiewali o walce, odwadze, poświęceniu, cierpieniu i ogromnej determinacji Polek i Polaków. Nawet najmłodsi poczuli ducha patriotyzmu i zaprezentowali pokazy taneczne z flagami.
Piękna oprawa muzyczna w wykonaniu chóru i solistów, a także fantastyczne dekoracje w barwach narodowych tworzyły niesamowity klimat.

Na koniec wszyscy występujący wraz z liczną widownią zaśpiewali utwór „Kocham Cię, Polsko!”