"Dywizjon 303"

Dnia 19.10.2018 r. uczniowie klas III gimnazjum wraz z nauczycielami udali się na projekcję filmu „Dywizjon 303”. Polsko - brytyjską produkcję mogli obejrzeć w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie.

Film inspirowany słynną książką Arkadego Fiedlera wzbudził w widzach wiele emocji. Uczniowie mieli okazję zobaczyć widowiskowe sceny walk powietrznych oraz podziwiać triumf Polaków legendarnego Dywizjonu 303. Nie
zabrakło również wzruszeń. Młodzież zachwycona była także świetną grą aktorską. Na dużym ekranie podziwiała m.in. Piotra Adamczyka, Macieja Zakościelnego i Antoniego Królikowskiego.

Po skończonym seansie gimnazjaliści i nauczyciele wrócili do szkoły, aby podzielić się wrażeniami i porozmawiać o asach naszej historii.