Spotkanie z pisarką

Gimnazjaliści z „Dwójki” i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 mieli okazję spotkać się z panią Grażyną Mączkowską, pisarką związaną z naszym miastem.

Pani Grażyna Mączkowska pochodzi z Nowego Miasta Lubawskiego. Kilkanaście lat temu osiedliła się pod Szymanami, obecnie mieszka w Szczytnie – mieście, w którym się zakochała. W murach „Dwójki” gościła już po raz drugi. Wcześniej promowała tu swoją debiutancką książkę „Powiedz, że mnie kochasz, mamo”. Teraz na swoim koncie ma również „Tatuaże podświadomości”, a na wydanie czeka trzecia powieść. W jej książkach nie brak odniesień do miejsc, z którymi jest w tej chwili związana.

Podczas spotkania autorka udzielała porad młodym osobom myślącym o pisaniu książek – teraz bądź w odleglejszej przyszłości. Zachęcała również wszystkich do czytania, czyli wykonywania czynności niezbyt dziś - z niezrozumiałych powodów – popularnej. Sama pisarka czyta przeciętnie jedną książkę na tydzień i lubi się dzielić z innymi swoimi doświadczeniami.