Gimnazjalny dzień wiosny

Ci uczniowie naszego gimnazjum, którzy nie kojarzą pierwszego dnia wiosny wyłącznie z dniem wagarowicza, mogą środę 21 marca wspominać naprawdę miło.

„Normalnych” lekcji oczywiście nie zabrakło, ale czas zorganizowano w ten sposób, by uczniów edukować również trochę inaczej niż zwykle. Szkolne koło teatralne przygotowało specjalne przedstawienie, gimnazjaliści wzięli udział w grze nawiązującej do „Kamieni na szaniec” oraz pogadance dotyczącej zjawiska hejtu, a podczas przerw można było posłuchać różnych piosenek poruszających temat wolności. Na koniec rozegrano mecze siatkówki, w których nauczyciele pokonali gimnazjalistów, ci drudzy wygrali zaś ze swoimi młodszymi kolegami ze Szkoły Podstawowej nr 6.

Tradycją obchodów pierwszego dnia wiosny jest także strojenie marzanny. Nasza wyglądała tak ładnie, że po prostu nie wypadało jej topić…