Święta tuż-tuż

Piątek 22 grudnia wyglądał w naszym gimnazjum inaczej niż zwykły dzień nauki. To były ostatnie szkolne chwile przed Bożym Narodzeniem i po prostu nie można było zapomnieć o pielęgnowaniu tradycji.

Wszyscy przybyli do gimnazjum uczniowie spotkali się na klasowych wigiliach. Opłatkowe spotkanie mieli również nauczyciele i inni pracownicy szkoły. Drugo- i trzecioklasiści wraz ze swoimi młodszymi kolegami ze Szkoły Podstawowej nr 6 mieli także okazję obejrzeć w auli widowisko jasełkowe w wykonaniu młodych aktorów z „Dwójki”. W przedstawieniu nie zabrakło elementów zarówno odpowiednio poważnych, wprowadzających w atmosferę Bożego Narodzenia, jak i humorystycznych. Nad całością sprawowała pieczę pani Marzena Zalewska. Świąteczny klimat współtworzył również koncert różnojęzycznych piosenek oraz pieśni świątecznych w wykonaniu uczniów przygotowanych przez nauczycieli języków obcych. Na scenie pojawili się przedstawiciele większości klas, a prowadzący zachęcali do wspólnego śpiewu także widownię.