„Dwójka” na Athletics Camp

Uczniowie naszej szkoły już kilkakrotnie uczestniczyli w spotkaniach ze swoimi patronami – polskimi olimpijczykami. Kolejną okazją był Athletics Camp, w którym pierwszoplanową rolę grał znany chyba wszystkim mieszkaniec Szczytna Konrad Bukowiecki.

Athletics Camp to sportowe spotkania organizowane od 2013 roku przez Fundację Kamili Skolimowskiej. W listopadzie lekkoatletyczna impreza odbyła się w hali im. Wagnera. Na trening zaproszeni zostali uczniowie szczycieńskich szkół podstawowych oraz nasi gimnazjaliści.

Przez trzy godziny, podczas ćwiczeń, mogliśmy sprawdzić, czy mamy predyspozycje do pchnięcia kulą, rzutów
dyskiem i młotem oraz biegów krótkich ( w tym – przez płotki). Nadzór nad uczniami próbującymi być może pierwszy raz w życiu pchać kulą sprawował Konrad Bukowiecki – szczytnianin, uczestnik igrzysk w Rio de Janeiro i tegoroczny złoty medalista halowych mistrzostw Europy. Na koniec nasi uczniowie nie mogli nie skorzystać z okazji i stanęli po autograf od znanego już na całym świecie kulomiota.