Elektronagrody dla „Dwójki”

Nasza szkoła po raz kolejny uplasowała się w ścisłej czołówce ogólnopolskiego konkursu „Zadbaj o środowisko razem z nami”.

Gimnazjum z OI nr 2 bierze udział w konkursie organizowanym przez toruńską firmę Karat i fundację Silvanus od samego początku. W szóstej edycji zbierania elektroodpadów udało nam się zgromadzić blisko 7 ton niepotrzebnego sprzętu. Był to drugi wynik w kraju. W nagrodę nasza szkoła otrzyma sprzęt elektroniczny wartości 2 tys. złotych.

Organizatorzy konkursu zapewniają także nagrody indywidualne dla uczniów, którzy dostarczyli najwięcej elektroodpadów. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajęła Zosia Wrzochalska z kl. III f (2 240 kg). Nagrodą dla naszej gimnazjalistki jest tablet. Do uczniów, którzy zebrali szczególnie dużo elektrośmieci, należą również w „Dwójce” Kacper Ulatowski z III f (1411 kg) i Marcin Martychewicz z III a (423 kg).