Młodzi kinomani z Dwójki

W naszym gimnazjum nie brakuje miłośników sztuki filmowej. Świadczy o tym fakt, że całkiem pokaźna grupa uczniów bierze udział w realizacji programu edukacyjnego „Mądre kino na temat…”

Od września członkowie Szkolnego Klubu Filmowego wyjeżdżają bądź wychodzą na filmy niekoniecznie typowo komercyjne. Nasi gimnazjaliści wraz z opiekunami widzieli już „Boską Florence” z Meryl Streep, „Lato w Prowansji” z Jeanem Reno, film Mela Gibsona „Przełęcz ocalonych” i „Dzieciństwo wodza”, niełatwy w odbiorze obraz mówiący o narodzinach totalitaryzmu.

Na potrafiących nakręcić własny film czekają już Szkolne Oskary, czyli konkursowe nagrody, a w czerwcu, na krótko przed rozdaniem świadectw, chętni pojadą do polskiej stolicy filmu – Łodzi, znanej również jako Hollyłódź.