Próba generalna za nami

Wprawdzie do egzaminu gimnazjalnego zostały jeszcze ponad cztery miesiące, ale trzecioklasiści z „Dwójki” mają już za sobą próbę generalną przed tym ważnym wydarzeniem. W dniach 6-8 grudnia przeprowadzone zostały u nas egzaminy próbne.

Jak co roku uczniowie z najstarszego rocznika sprawdzali przez trzy dni swoje umiejętności i nabytą wiedzę. Najpierw pisali dwuczęściowy test z przedmiotów humanistycznych, nazajutrz przystąpili do egzaminu próbnego z części przyrodniczej i matematyki. Ostatniego dnia uczniowie przystąpili do testu z języków obcych. Zdania uczniów na temat stopnia trudności poszczególnych części egzaminu były tradycyjnie już podzielone. Jakie będą wyniki, okaże się wkrótce, gdy testy sprawdzą nauczyciele.

W naszej szkole przeprowadzane są także testy kompetencji dla drugoklasistów. Egzaminacyjny klimat w gimnazjum mogli oni poczuć we wtorek i środę (6-7 grudnia). W czwartek od testów już odpoczywali.