Świętowaliśmy Dzień Niepodległości

W naszym gimnazjum odbyły się uroczyste apele z okazji Święta Niepodległości.

W szkolnej auli trzykrotnie zaprezentowali się uczniowie klas drugich i trzecich. Patriotyczna uroczystość dla gimnazjalnej młodzieży była okazją do pokazania zdolności aktorskich, recytatorskich i muzycznych występujących. Widownia mogła sobie przypomnieć najważniejsze fakty, postacie oraz utwory związane ze świętem obchodzonym 11 listopada.
Swój wkład w przygotowanie całości wnieśli nauczyciele: p. Jadwiga Nartonowicz, p. Grzegorz Pietrzyk, p. Beata Borowy, p. Sylwia Barnowska, p. Anna Dąbkowska i p. Teodor Bieńkowski.
Przedstawicieli naszej szkoły nie zabrakło podczas powiatowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Poczet sztandarowy uczestniczył w mszy za ojczyznę w kościele Wniebowzięcia NMP i uroczystości pod pomnikiem Orła Białego.