Policjanci uczyli gimnazjalistów

We wtorek 25 października nasi gimnazjaliści mieli bliskie spotkania z policjantami.

Nie wiązało się to oczywiście z nagminnym łamaniem prawa przez uczniów, tylko przeprowadzeniem zajęć profilaktycznych przez stróżów prawa.
We wtorkowy ranek do naszego gimnazjum zawitała pokaźna grupa policjantów, przechodzących obecnie szkolenie w szczycieńskim WSPol-u. W trakcie spotkań z uczniami „Dwójki” przeprowadzili wykłady wzbogacone o prezentacje multimedialne. Gimnazjaliści mieli okazję usłyszeć m.in. o odpowiedzialności karnej nieletnich, cyberprzemocy, zjawisku mobbingu rówieśniczego, zgubnych skutkach stosowania rozmaitych używek oraz konsekwencjach faktu, że nauczyciele mają status funkcjonariusza publicznego.