Pasowanie na ucznia Gimnazjum

Uczniowie sześciu oddziałów naszej szkoły doczekali się pasowania na pełnoprawnego członka społeczności uczniowskiej Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Szczytnie.

Ceremonia odbyła się w piątek 7 października. W szkolnej auli nie mogło zabraknąć momentów uroczystych : na początku , po wprowadzeniu pocztu sztandarowego, gospodarze klas złożyli uroczyste ślubowanie związane z godnym reprezentowaniem szkoły. Później było już nieco mniej poważnie. Uczniowie brali udział kolejno w rzucie balonem, konkursie na wykonanie portretu wychowawcy, kalamburach polegających na zaprezentowaniu zajęć z wybranego przedmiotu. Nie mogło zabraknąć obowiązkowego przy takich okazjach picia soku z cytryny.
Całość przygotował Samorząd Uczniowski wraz ze swoimi opiekunami. Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom ślubowania i słodki poczęstunek.