Miejska zbiórka elektrośmieci

Dnia 4 czerwca br. po raz kolejny nasza szkoła zorganizowała miejska zbiórkę elektrośmieci.

Oddając zużyty sprzęt elektryczny, elektroniczny oraz zużyte baterie mieszkańcy miasta mieli okazję pozbyć się zalegających elektroodpadów, a szkołę wspomóc w wygraniu cennych nagród. Zbiórka bowiem odbywała się w ramach II części V edycji ogólnopolskiego konkursu „ZADBAJ O ŚRODOWISKO RAZEM Z NAMI”, w którym co roku szkoła i uczniowie zajmują czołowe miejsca. Dzięki wygranym nagrodom nasze gimnazjum wzbogaciło swoją bazę dydaktyczną, natomiast uczniowie otrzymali nagrody w postaci sprzętu elektronicznego. W obecnej edycji konkursu największe szanse na wygraną ma Dominik Linowski - uczeń kl. II b, który zebrał najwięcej elektroodpadów w szkole i został wytypowany do kolejnego etapu konkursu. Mamy nadzieję, że zebrana ilość odpadów (około 8,5 tony) pozwoli nam również w tym roku osiągnąć sukces.