Rambit szkół gimnazjalnych

2016-03-23 12:00:00 (ost. akt: 2016-05-14 17:19:56)

23 marca 2016 roku na hali sportowej odbyły się zawody sportowe. Impreza rozpoczęła się o godzinie 12.00 . Uczniowie mieli do pokonania różne konkurencje np. slalom z piłką nożną czy też kozłowanie zakończone rzutem do kosza , zagrywka siatkarska kierowana itp. Zmaganiom sportowym towarzyszył quiz z wiedzy teoretycznej. Wytypowani trzej uczniowie tzw. „omibusi” odpowiadali na pytania z zakresu wiedzy o sporcie i ruchu drogowym. W rywalizacji wzięli udział nie tylko gimnazjaliści ale również opiekunowie poszczególnych drużyn. Oni również musieli się wykazać sprawnością fizyczną.

Zawody wzbudziły wiele pozytywnych emocji. Przebiegły w radosnej i miłej atmosferze. Wszyscy uczestnicy przestrzegali zasad „fair play”.

[center]Klasyfikacja końcowa:

I miejsce- Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. Polskich Olimpijczyków

II miejsce- Gimnazjum nr 1 im. H. Sienkiewicza

III miejsce –Gimnazjum sportowe z Zespołu Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego[/center]

Zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy i nagrodę rzeczową w postaci piłki nożnej.